Krótkie suknie ślubne

Data dodania: 2023-12-17

Wszystko o sukniach ślubnych i akcesoriach

Czy warto zdecydować się na krótką suknię ślubną?

Wbrew powszechnemu przekonaniu krótki suknie ślubne nie są wymysłem ostatnich sezonów. Takie kreacje pojawiały się już w latach 50. i 60. ubiegłego wieku. Największą popularnością cieszyły się natomiast w latach 80. Spotkać je można również i dzisiaj, chociaż niezmiennie wywołują spore kontrowersje. Mają swoich zwolenników i zagorzałych przeciwników.

Czy warto wybrać krótką suknię ślubną?

Jak najbardziej można postawić na taką suknię, ale warto wiedzieć, że nie jest to propozycja dla wszystkich panien młodych. Krótka kreacja nie sprawdzi się np. w przypadku niskich kobiet przy kości. Wówczas sylwetkę lepiej jest wyszczuplić za pomocą długiej i zwiewnej sukienki.

Krótkie suknie mają wiele zalet. Przede wszystkim są oryginalne i zwracają na siebie uwagę, o co przecież podczas ślubu i wesela chodzi. Poza tym są one po prostu wygodne i nie trzeba obawiać się niczego podczas tańca. W takiej sukience pana młoda może swobodnie się poruszać. Problemem nie jest wstawanie od stołu czy zwykła wizyta w toalecie. Poza tym wiele długich sukien ślubnych wiązanych jest na gorset, co również bywa mało komfortowe.

Jaką krótką suknię ślubną wybrać?

Okazuje się, że krótka suknia wcale nie musi być mniej elegancka niż długa. Poza tym może się prezentować romantycznie i zwiewnie. Obecnie projektanci oferują coraz więcej fasonów krótkich sukien ślubnych, które są wykonane z najlepszych materiałów i bogato zdobione. Można zdecydować się na zakup gotowej sukienki lub wybrać się do krawcowej, aby sukienkę uszyła na miarę. Takie autorskie suknie ślubne również mają swoje zalety. Przede wszystkim można zrealizować wszystkie swoje marzenia na jednym projekcie. Jednak kluczem do sukcesu jest znalezienie dobrej i doświadczonej krawcowej, która potrafi wykonać taką suknię odpowiednio do sylwetki swojej klientki.

Obecnie w modzie są suknie ślubne utrzymane w stylistyce vintage i retro. Ślub i wesele stylizowane na lata 20. czy 40. ubiegłego wieku to rozwiązanie, na które decyduje się coraz więcej narzeczonych. Podczas takiej imprezy krótka suknia ślubna sprawdza się idealnie. Kluczem do sukcesu są jednak odpowiednie dodatki, tak ja w przypadku sukien długich. Przy krótkich kreacjach niestety dość łatwo jest popełnić pomyłkę podczas wyboru butów. Powinny być one dopasowane do kolorystyki sukni oraz jej fasonu. Od jakiegoś czasu w sklepach można też spotkać suknie ślubne krótkie z przodu i długie z tyłu. Taka propozycja wydaje się jednak mało elegancka i nieodpowiednia podczas takiej okazji.

© 2024 - MiaLavi. Wszelkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności

Projekt i realizacja: