Najmodniejsze suknie ślubne 2017

Data dodania: 2023-12-17

Wszystko o sukniach ślubnych i akcesoriach

Większość kobiet marzy o tym, by ich suknia ślubna przeznaczona na ten jedyny wyjątkowy dzień, była tak samo wyjątkowa. Często odwiedzając salony sukien ślubnych, nie potrafią zdecydować się na tę jedyną suknię, która będzie zdobić je w dniu ślubu. Przyszłe panie młode czasem nie do końca wiedzą, co jest dla nich najpiękniejsze. Z pomocą przychodzi moda – pomimo różnorodności, zawsze znajdą się trendy, które warunkują najpopularniejsze wzory w danym roku. Warto znać obowiązujące najmodniejsze fasony – być może jedno z tych rozwiązań będzie idealnym pomysłem na suknię ślubną. Jakie więc są najmodniejsze suknie ślubne w 2017 roku?

Króluje różnorodność

Ciężko wskazać jedyny trend w modzie ślubnej w roku 2017. Rok ten cechuje różnorodność, tak jak i inne rodzaje mody. W roku tum znaleźć można standardowe fasony, nowoczesne rozwiązania oraz przeróbki już istniejących pomysłów. Co zatem jest najbardziej modne?

Kwiaty

Rok 2017 jest rokiem dużych kwiatów – obecnie wszędzie zauważyć można motywy florystyczne, również w modzie ślubnej. Kwiaty na sukniach ślubnych ułożone są tak, że mają sprawiać wrażenie obiektów przestrzennych. Projektanci tworzą suknię, która ma wyglądać tak, jakby została wcześniej obsypana wielkimi kwiatami. Jest to idealne połączenie elegancji i nowoczesnych rozwiązań.

Długie rękawy

Rok 2017 rezygnuje z bolerek, które niejednokrotnie odstraszały. W obecnym roku projektanci oferują liczne suknie, które posiadają delikatne rękawy, najczęściej z koronki. Rozwiązanie to świetnie sprawdza się w przypadku chłodniejszych dni czy deszczu, ale również w przypadku osób, które nie czują się komfortowo, odsłaniając ramiona. W tym przypadku nie istnieje również ryzyko zsunięcia się sukni ślubnej w czasie tańca.

Jeśli zaś w ofercie znajdują się bolerka, to są to najczęściej koronkowe, delikatne narzutki, których celem jest dodanie szyku. Współcześnie bolerka przeważnie są używane jako ozdoba, a nie jako element ogrzewający ramiona.

Krótkie suknie

Krótkie suknie ślubne sięgają tradycją do lat 50. ubiegłego wieku, jednak to właśnie teraz przeżywają swój renesans. Obecnie najpopularniejszą długością jest suknia sięgająca do połowy łydek, przy czym najczęściej ma ona dłuższy tył. Asymetryczność jest rozwiązaniem bardzo popularnym w ostatnich latach. Rzadziej znaleźć można suknie przed kolano, jednak takie też się odnajdą.

Niekoniecznie biały kolor

Już od paru lat obserwuje się trend w kolorystyce sukni ślubnych. Coraz częściej spotkać można suknie w barwach pastelowych lub suknie posiadające kolorowe elementy. W roku 2017 najpopularniejszą barwą jest delikatny kolor zbliżony do barwy ziemi – najlepiej delikatny zielony. Oczywiście standardowo pojawiają się beże, delikatny błękit czy róż.

Illusion back

Zabieg popularny zarówno w modzie codziennej, jak i ślubnej. Przezroczysta siatka ozdobiona drobnymi elementami. Pomysł ten pozwala na odsłonięcie większej ilości ciała, ale w sposób delikatny i niewyzywający. Stanowi również dodatkową ozdobę sukni.

Księżniczka

Pojawiają się również suknie w stylu standardowej księżniczki, jednak odrobinę udoskonalone. Coraz częściej rezygnuje się z mnogości elementów na rzecz klasyki i subtelności. Krój księżniczki pozostaje, jednak zmniejsza się ilość błyskotek i haftów.

Kokardy

Kokarda to bardzo dziewczęcy element stroju. W przypadku sukien ślubnych stanowi ona doskonałe uzupełnienie prostego i surowego kroju.

Moda na suknie ślubne ciągle się zmienia, pojawiają się nowe elementy, znikają niektóre rozwiązania. Najważniejsze jest to, by suknia ślubna odpowiadała kobiecie, która się w nią ubierze. To pani młoda ostatecznie decyduje, co na siebie założy.

© 2024 - MiaLavi. Wszelkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności

Projekt i realizacja: