Suknie wieczorowe

Data dodania: 2023-12-17

Wszystko o sukniach ślubnych i akcesoriach

Jeżeli nie jesteśmy celebrytkami, nie bierzemy udziału w uroczystych premierach i nie wędrujemy po czerwonym dywanie, suknie wieczorowe ubieramy raptem kilka razy w życiu, albo nigdy. Suknia wieczorowa to synonim naprawdę wielkiej gali, wyjątkowego zdarzenia w naszym życiu. Najczęściej takim wydarzeniem jest ślub, to wtedy przypominamy sobie, że nie mamy się w co ubrać.

Gdzie powinniśmy zacząć poszukiwania sukni wieczorowej?

Gdy otrzymujemy zaproszenie na ślub, albo sami wyprawiamy go naszym dzieciom, zaczynamy gorączkowe poszukiwania wieczorowej sukni dla siebie. Każda z pań, która kiedykolwiek była zmuszona do takich poszukiwań wie, jakie to wyzwanie. Niestety polski rynek wypracował sobie niezwykle przerysowaną i czasem wręcz groteskową wizję sukni wieczorowej, którą z uwagi na to, że największy na nią popyt występuje właśnie z okazji wesel i ślubów, można określić uszczypliwie wieczorową suknią ślubną. We wszystkich swoich wersjach stylizacyjnych posiada te same cechy. Koniecznie musi być wykonana z błyszczącego materiału, obligatoryjne są cekiny, sztuczne perły, złota nitka. Bardzo często ma mnóstwo falban i to bez względu na to, w jakim rozmiarze jest wykonana. Nie ma w niej podziału na wiek, ten sam model ubierze dwudziestolatka jak i zażywna matrona.

Do niedawna ten trend dotyczył wszystkich sklepów, bez względu na poziom cen w nich występujący. Nawet markowe sieci sprowadzały określony typ sukien wieczorowych, które wyglądały jak wykopane z magazynów z ostatniej półki pod sufitem, gdzie przeleżały 20 lat. Powoli stan ten ulega zmianie, głównie dzięki zmianie wizji tego, czym powinna być suknia wieczorowa. Wiele kobiet na wyjątkową okazję kupuje suknie raczej koktajlowe niż wieczorowe, to one gwarantują, że suknia będzie mniej ostentacyjna a bardziej dopasowana do charakteru uroczystości.

Doskonałym pomysłem wykazały się firmy oferujące suknie ślubne, które w swojej ofercie proponują również suknie wieczorowe na tę okazję. W jednym miejscu osoby związane z panną młodą mogą również zakupić suknię wieczorową, już nie przypadkową, ale przemyślaną, dopasowaną do sylwetki w każdym szczególe.

Taki sposób zakupu gwarantuje, że trafiamy do profesjonalistów, którzy pomogą nam wybrać odpowiedni pod każdym względem model. Kolor, deseń, rodzaj tkaniny dobiera się do określonej osoby. Ważnym aspektem jest również ten, że firma zajmująca się sprzedażą sukni ślubnych musi być na bieżąco ze zmieniającymi się trendami, zatem wszystko co oferuje podlega prawom rynku i prawom mody.

Jaka powinna być wieczorowa suknia, gdy chcemy ubrać ją na ślub i wesele?

Na pewno skromniejsza niż panny młodej. Dobrym zwyczajem jest też kolor inny niż biały, chociaż powoli ten obowiązek ulega rozluźnieniu. Musi być wygodna do tańca, to panna młoda się przebiera, a nie my. Pięknie wyglądają suknie wieczorowe uszyte z lekkich i powiewnych materiałów. Przede wszystkim miękko układają się na ciele dopasowując do ruchu sylwetki. Długość sukni może być dowolna, najlepiej jednak dobrać ją do sylwetki a przede wszystkim przyzwyczajeń. Nawet w ten dzień nie starajmy się udawać kogoś kim nie jesteśmy.

W trendach sukien wieczorowych dominują cały czas kolory pastelowe, jednak nie każdej kobiecie jest w nich do twarzy. Dlatego również w zgodzie z trendami wybieramy kolor o intensywniejszym odcieniu, nawet czerwony czy niebieski. Niektóre z pań decydują się na czarny, co jeszcze do niedawna było rzadkością. Wspaniale na sylwetce układają się koronki, od kilku sezonów cieszące się niesłabnącym powodzeniem.

© 2024 - MiaLavi. Wszelkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności

Projekt i realizacja: